Choď na obsah Choď na menu
 


Teotihuacan
Severne od Mexico-City, sa nachádzajú zbytky najväčšieho starobylého mesta Theothiuacan, (autobus z Mexico-City tam stojí asi 40 pesos).Toto mesto bolo hl. mestom prvej veľkej civilizácie. Nachádza sa tu Pyramída Slnka, Pyramída Mesiaca, (v nedeľu do tejto lokality je vstup zdarma!), a v neďalekom meste TULA zase uvidíte 4 m vysoké kamene, ktoré predstavujú bojovníkov.

http://www.advantagemexico.com/mexico_city/images/teotihuacan_2_1024.jpg

Iné
Na západe krajiny, pri pobreží Californského zálivu medzi Los Mochies a CHihuahua vedie cesta, ktorá vo Vás zanechá tie najkrajšie spomienky. Lemuje ju totiž 88 tunelov, 38 mostov, korytá malých kaňonov a vežových útesov. Železnica, ktorá vedie v tejto časti krajiny je skutočným hrdinstvom inžinierskeho umu spred 90-tych rokov! Veľa čŕt a tradícií charakterizujúcich Mexiko vytvára mesto, ktoré leží na západe od hlavného mesta, Guadalajara. Je druhým najväčším mestom v krajine a keď ho navštívite, určite zažijete pri jeho návšteve typické mexické klobúkové tance a pravé Mexické rodeo. Zažijete tu aj nočný život s príjemným posedením v malej krčmičke s popíjaním tequily a mnoho, mnoho ďalších atrakcií.

Acapulco
je mestom pláží, leží na juhozápadnom pobreží Pacifiku, najkrajšie sú však pláže v oblasti Karibiku.

http://www.visitingmexico.com.mx/eng/guerrero/imagenes/acapulco_beaches.jpg

Oaxaca
je mesto ležiace vo Svätom Údolí. Preslávené je svojimi nedeľnými trhmi a architektúrou. Najstaršie budovy sú v tomto meste zo 16. storočia, pretože pôvodné stavby boli zničené niekoľkými zemetraseniami. Je to jednoznačne najkrajšie mesto z celého Mexika! Exponáty v múzeách sú jedny z najbohatších. V meste je veľmi veľa drobných manufaktúr, kde sa tkajú koberce, krajka, vyrábajú sa pončá a dorába sa tu aj miestny alkoholický nápoj nazývaný Mezakalu. V tomto meste sa konávajú aj najväčšie folklórne slávnosti v celom Mexiku, (júl - dva posledné pondelky). Tieto dni sú zasvätené mayským bohom - bohovi dažďa , bohovi úrody a bohovi plodnosti. Obyvatelia okolitých obcí prichádzajú na túto slávnosť oblečení celí v bielom a to preto, aby boli oddelení od vystupujúcich, lebo tí majú na sebe pestrofarbené kroje. Mexické látky sú žiarivé a bohato farebné, sú v nich vytkávané odvážne geometrické vzory. Väčšina textílií sa už vyrába strojovo, ale existujú aj látky, ktoré sa doteraz tkajú ručne, na krosnách.

http://www.abiyoyo.com/mexico/oaxaca/oaxaca3.jpg

Yucatánsky poloostrov - hl. mesto MERIDA.

Uxmal a Chichén Itzá
V blízkosti hl. mesta sa nachádza mesto Uxmal a Chichén Itzá, kde sa nachádza veľa zachovalých pyramíd. V štáte Quintana Roo, ktorý tvoria aj priľahlé ostrovy, nájdete pekné biele, pieskové pláže zaliate od rána do večera slnkom.

http://www.differentworld.com/mexico/areas/yucatan-and-campeche/uxmal-panarama.jpg


Basaseachic Falls
A ešte jeden tip na návštevu: Basaseachic Falls sú druhé najväčšie vodopády na svete!, (väčšie sú len Angel Falls vo Venezuele). Ich výška je 245 metrov a nachádzajú sa cca 140 km severne od mesta Creel.

http://www.questconnect.org/images/basaseachic_falls.jpg


Info k návštevám múzeí, galérií ap.
V nedeľu sú všetky štátne, ale aj mnoho súkromných múzeí otvorené zdarma. Študenti a učitelia na základe predloženého medzinárodného preukazu majú zľavu, v štátnych múzeách býva zľava na vstupnom až 50 %.

Chichiten itza Mexiko Acapulco Copa Cabana beach hotel  Mexiko  Isla Cosumel Mexiko    Cesta mrtvých v Teotihuacánu Mexiko Mexico City Pyramida Slunce v Teotihuacánu Mexiko Mexico City Chichiten itza Mexiko Acapulco Copa Cabana beach hotel Isla Cosumel Mexiko Akumal Akumal Beach Resort Chichen Itza Mexiko Akumal Akumal Beach Resort  Pyramida Slunce v Teotihuacánu Mexiko Mexico City Cesta mrtvých mezi pyramidami Mexiko Mexico City Cesta mrtvých mezi pyramidami v Teotihuacánu Mexiko Mexico City Mayská pyramida u Puebly Mexiko  Bílý kostel v pralese u Mexického zálivu Mexiko Mexico City